AXA Sigorta Kupa Voley finalinde Fenerbahçe Opet’i 3-2 yenmeyi başaran Vakıfbank şampiyonluğa ulaştı.

Kupa Voley yarı finalinde Türk Hava Yolları’nı yenen Vakıfbank ile Eczacıbaşı Dynavit’i eleyen Fenerbahçe Opet şampiyonluk için karşı karşıya geldi.

Karşılaşma karşılıklı sayılar ile başladı. İlk setin kırılma anı ise Cansu Çetin’in servis oyununda oldu. Cansu’nun servisinde Fenerbahçe Opet 6 sayı buldu ve 20-16 öne geçmeyi başardı. Vakıfbank ise 3 sayılık bir seri ile cevap verdi. Fakat Fenerbahçe Opet Vargas’ın 7 sayılık katkı verdiği ilk seti 25-21 kazanmayı başardı.

Çok büyük bir çekişmeye sahne olan karşılaşmanın ikinci setinde de yine başa baş bir mücadele vardı. Ancak özellikle Haak’ın etkili hücumlarıyla fark yaratmayı başaran Vakıfbank oldu. Haak’ın yanına Gabi ve Bartsch-Hackley’nin de sayıları eklenince 25-21’lik skorla setten galip ayrılan taraf Vakıfbank oldu ve setlerde durumu 1-1’e getirdi.

Üçüncü sette Vakıfbank daha rahat bir oyun ortaya koydu. Setin ortasında üst üste 4 ace üreten Haak’ın servis oyununda 8 sayılık seri üreten Vakıfbank durumu 22-13’e getirdi. Fenerbahçe bu noktadan sonra geri dönemedi ve maçın en kısa süren seti 25-13 ile Vakıfbank’a gitti.

Maçın dördüncü seti yine büyük bir çekişmeye sahne oldu. İki takım da kısa seriler üretse de setin sonuna eşitlikle gidildi. Uzayan sette gülen taraf ise Fenerbahçe Opet’ti. Seti 29-27 kazanan Fenerbahçe Opet setlerde durumu 2-2’ye getirerek maçı karar setine taşıdı.

Karar setinde Fenerbahçe Opet daha iyi başlayan taraftı. Ritmini bulan Vakıfbank ise 9-9’da eşitliği yakaladı. Setin sonuna Vakıfbank üstünlükle girse de Fenerbahçe Opet 14-14’te durumu eşitledi. Uzayan karar setinde gülen Vakıfbank oldu. Seti 17-15 maçı da 3-2 kazanan Vakıfbank şampiyonluğa ulaştı.

Müthiş bir maç çıkaran ve galibiyette büyük pay sahibi olan Haak 44 sayı ile karşılaşmanın en skorer ismi oldu. Vakıfbank’ta Gabi ise 25 sayı üretti. Fenerbahçe Opet’te ise Vargas takımına 29 sayılık katkı sundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Haberlere Göz Atın

U19 Voleybol Milli Takımı Avrupa Şampiyonası Finallerinde

19 Yaş Altı Voleybol Milli Takımı 2022 CEV U19 Avrupa Şampiyonası finallerine…

Türkiye Milletler Ligi Yarı Finalinde

FIVB Milletler Ligi çeyrek finalinde Tayland’ı 3-1 yenen Türkiye yarı finale yükseldi.…

Vakıfbank, THY’yi 3-0 Yendi

Misli.com Sultanlar Ligi’nin üçüncü haftası Vakıfbank ile Türk Hava Yolları’nı karşı karşıya…

Vakıfbank Finalde!

Mislicom Sultan Ligi yarı final play-off müsabakasında Vakıfbank, Türk Hava Yolları’nı ikinci…