Voleybol Milletler Ligi’nde ilk maçına çıkan Türkiye, İtalya’yı 3-0 yenmeyi başardı.

Ankara Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada Türkiye, İtalya’yı konuk etti.

Geçtiğimiz sene Ligi üçüncü tamamlayan ve bu senenin de şampiyonluk adaylarından olan Milli Takım, İtalya karşısında etkileyici bir oyun sergiledi.

Karşılaşmanın ilk seti karşılıklı sayılar ile başladı. Üst üste sayılar bulan Türkiye skoru 7-4’e getirmeyi başardı. Setin hemen başında yarattığı bu farkı setin sonlarında açmayı başaran milli takım durumu 21-14 yaptı. İtalya setin sonunda geri dönebilmek için hamleler yaptı ve farkı azaltmayı başardı. Ancak farkın kapanmasına izin vermeyen milliler seti 25-20 kazanarak durumu 1-0’a getirdi.

Türkiye ikinci seti daha kontrollü götürdü. Yakaladığı seri ile setin başında farkı 4’e çıkaran Milli Takım setin sonuna kadar bu farkı korudu. Seti 25-19 hanesine yazdıran Türkiye maçı 2-0’a getirdi.

Üçüncü set de yine karşılıklı sayılar ile başladı. İtalya farkı üçe çıkararak durumu 12-9 yaptı. Ancak 5 sayılık seri geri dönen Milliler skoru 15-13’e getirmeyi başardı. Set çekişmeye sahne olsa da setin sonunda ağırlığını koyan yine Türkiye’ydi. Seti 25-19 kazanan A Milli Voleybol Takımı maçtan da 3-0 galip ayrılmayı başardı.

Türkiye Milletler Ligi’ndeki ikinci maçında Çin ile karşı karşıya gelecek. Maç 3 Haziran saat 19:00’da başlayacak.

“Böyle Bir Ortamda Bulunduğum İçin Çok Mutluyum”

A Milli Takım formasını ilk giyen Sıla Çalışkan maçın ardından TRT Spor’un sorularını yanıtladı. Çalışkan: “Bu benim ilk milli takım maçım oldu. O yüzden çok heyecanlıyım. Maçtan önce de çok heyecanlıydım. Ama elimden geleni yapmaya çalıştım. Önümüzde uzun ve zorlu maçlar var. Ama Ankara’daki atmosfer çok güzel. Diğer maçlara da geleceklerini biliyoruz. Böyle bir ortamda bulunduğum için çok mutlu, gururlu hissediyorum. Takım arkadaşlarım da bana çok yardımcı oldu.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Haberlere Göz Atın

Türkiye Zorlansa da Rusya’yı Yenmeyi Başardı

Milletler Ligi’nde 9. maçı için Rusya ile karşı karşıya gelen A Milli…

Hande Baladın: “Her zamanki gibi hedefimiz yine madalya”

Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda mücadelede edecek A Milli Voleybol Takımı oyuncuları hedeflerini anlattı.…

A Milli Takım’dan Milletler Ligi’nde 2’de 2

FIVB Voleybol Milletler Ligi ikinci maçında Sırbistan karşısına çıkan A Milli Voleybol…

Türkiye’nin 2022 FIVB Dünya Şampiyonası’ndaki Rakipleri Belli Oldu

A Milli Voleybol Takımı’nın 2022 FIVB Dünya Şampiyonası’ndaki rakipleri belli oldu. Hollanda…