Roland Garros 2023 Tek Kadınlarda şampiyonluğa Karolina Muchova’yı 6-2, 5-7, 6-4’lük setlerle yenen Iga Swiatek uzandı.

Roland Garros finali geçtiğimiz yılın şampiyonu ve dünya 1 numarası Iga Swiatek ile kariyerindeki ilk Grand Slam finaline yükselen Karolina Muchova maçına sahne oldu.

Maçın favorisi olan Swaitek maça da rakibine karşı ağırlığını koyarak başladı. İlk sette rakibine yalnızca 2 oyun bırakan Polonyalı raket seti 6-2 noktaladı.

İlk sette olduğu gibi ikinci sette de Swiatek kendi servis oyununu aldıktan sonra servis kırdı ve durumu 3-0’a getirdi. Maçtan kopmuş gibi gözüken Muchova ise çok iyi bir direnç sergileyerek servis kırdı ve sete geri döndü. Seti sonunda yine servis kıran Muchova seti 7-5 alarak maçı karar setine taşıdı.

Çek raket ikinci seti aldıktan sonra üçüncü sete de servis kırarak başladı. Ancak Swiatek arayı çok açmadan servis kırarak 2-2’de eşitliği yakaladı. Karşılıklı kırılan servis oyunlarına sahne olan karar setinde son sözü söyleyen Swiatek oldu. Seti 6-4 kazanmayı başaran dünya 1 numarası şampiyonluğa ulaştı.

Roland Garros’ta 3. Şampiyonluk

Polonyalı raket Roland Garros 2023’e son şampiyon olarak geldi. Daha önce 2020 yılında da Fransa’da kupayı kaldıran Swiatek bu sene de kupaya uzanarak kariyerindeki 3. Roland Garros şampiyonluğuna ulaştı.

Final Kaybetmiyor

Iga Swiatek 3 Roland Garros şampiyonluğunun yanı sıra bir kez de Amerika Açık’ta kupayı kaldırmıştı. Kariyerinde 4 Grand Slam finali gören Swiatek bu finallerin hepsinde kazanan taraf oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Haberlere Göz Atın

W15 Antalya’da Şampiyon Berfu Cengiz

Toprak kortta oynanan W15 Antalya Tenis Turnuvası’nda finalde iki milli tenisçi Berfu…

Avustralya Açık’ta Son Yarı Finalistler: Muchova-Brady

Avustralya Açık tenis turnuvasında çeyrek final maçları tamamlanırken 1 numaralı seri başı…

Sezonun Son Grand Slam’i Amerika Açık Başlıyor

Sezonun son Grand Slam turnuvası olan Amerika Açık start alıyor. 29 Ağustos’a…