Roland Garros 2023 Tek Kadınlarda şampiyonluğa Karolina Muchova’yı 6-2, 5-7, 6-4’lük setlerle yenen Iga Swiatek uzandı.

Roland Garros finali geçtiğimiz yılın şampiyonu ve dünya 1 numarası Iga Swiatek ile kariyerindeki ilk Grand Slam finaline yükselen Karolina Muchova maçına sahne oldu.

Maçın favorisi olan Swaitek maça da rakibine karşı ağırlığını koyarak başladı. İlk sette rakibine yalnızca 2 oyun bırakan Polonyalı raket seti 6-2 noktaladı.

İlk sette olduğu gibi ikinci sette de Swiatek kendi servis oyununu aldıktan sonra servis kırdı ve durumu 3-0’a getirdi. Maçtan kopmuş gibi gözüken Muchova ise çok iyi bir direnç sergileyerek servis kırdı ve sete geri döndü. Seti sonunda yine servis kıran Muchova seti 7-5 alarak maçı karar setine taşıdı.

Çek raket ikinci seti aldıktan sonra üçüncü sete de servis kırarak başladı. Ancak Swiatek arayı çok açmadan servis kırarak 2-2’de eşitliği yakaladı. Karşılıklı kırılan servis oyunlarına sahne olan karar setinde son sözü söyleyen Swiatek oldu. Seti 6-4 kazanmayı başaran dünya 1 numarası şampiyonluğa ulaştı.

Roland Garros’ta 3. Şampiyonluk

Polonyalı raket Roland Garros 2023’e son şampiyon olarak geldi. Daha önce 2020 yılında da Fransa’da kupayı kaldıran Swiatek bu sene de kupaya uzanarak kariyerindeki 3. Roland Garros şampiyonluğuna ulaştı.

Final Kaybetmiyor

Iga Swiatek 3 Roland Garros şampiyonluğunun yanı sıra bir kez de Amerika Açık’ta kupayı kaldırmıştı. Kariyerinde 4 Grand Slam finali gören Swiatek bu finallerin hepsinde kazanan taraf oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Haberlere Göz Atın

Miami’de Şampiyon Iga Swiatek

Tek kadınlar dünya 1 numarası Iga Swiatek Miami Open’da şampiyonluğa ulaştı. 2022…

Wimbledon 2021 Şampiyonu Ash Barty

Dünya 1 numarası Ash Barty ile 13 numaralı seri başı Karolina Pliskova’yı…

Wimbledon Başlıyor

Geçtiğimiz yıl covid-19 pandemisinden dolayı iptal edilen Wimbledon Tenis Turnuvası’nın 134.sü bugünkü…

Avustralya Açık’ta 10. Gün: Collins ve Swiatek Yarı Finalde!

Avustralya Açık tenis turnuvasının 10. gününde tek kadınlarda son yarı finalistler belli…