Polonya’da gerçekleştirilen Para Atletizm Avrupa Şampiyonası’nda Büşra Nur Tırıklı ve Seva Kılınç Çırakoğlu altın madalyanın sahibi oldu.
Şampiyonada F11/12 kategorisi disk atmada yarışan Büşra Nur Tırıklı, yaptığı 34.12’lik atışla ve topladığı 840 puanla şampiyona rekoru kırdı ve Avrupa şampiyonluğuna uzandı.
![](https://www.femsport.net/wp-content/uploads/2021/06/sevda-kilinc-cikrakoglu.jpg)
T12 kategorisi 400 metre yarışı için piste çıkan Sevda Kılınç Çırakoğlu 1:00.03’lük derece elde. Finişi ilk geçen isim olan Sevda da Avrupa şampiyonu oldu.