2024 Avrupa Hentbol Şampiyonası elemelerinde mücadele eden A Milli Hentbol Takımı tarihinde ilk kez şampiyonada yer almaya hak kazandı.

Türkiye’nin elemelerdeki rakipleri Karadağ, Sırbistan, Bulgaristan oldu. İlk maçında deplasmanda Karadağ’a 39-23 mağlup olan Milli Takım, Ankara’da konuk ettiği Sırbistan ile 29-29 berabere kaldı. Türkiye üçüncü maçında Bulgaristan’ı deplasmanda 30-24 mağlup etmeyi başardı. Grupta dördüncü maçında Bulgaristan’ı 38-13 yenen Milli Hentbol Takımı, gruptaki beşinci maçında Rize’de konuk ettiği Karadağ’a 30-28 yenilmişti.

Son maçında Sırbistan’a 30-22 mağlup olan Türkiye en iyi üçüncü takımlar arasında yer aldığı ve tarihinde ilk kez Avrupa Şampiyonası’na adını yazdırdı.

Avrupa Şampiyonası’nda Kura Detayları Belli Oldu

Avrupa Şampiyonası’na katılarak tarihe geçen A Milli Hentbol Takımı kura detayları da belli oldu. 18 Nisan 2024’de Viyana’da gerçekleştirilecek kura çekiminde Türkiye 4. torbada yer alacak.

Kurada torbalar şu şekilde olacak:

Birinci Torba: Norveç, Danimarka, Karadağ, Fransa, İsveç, Hollanda
İkinci Torba: Almanya, İspanya, Romanya, Macaristan, İsviçre, Avusturya
Üçüncü Torba: Slovenya, Hırvatistan, Polonya, Sırbistan, Makedonya, İzlanda
Dördüncü Torba: Çekya, Ukrayna, Türkiye, Faroe Adaları, Portekiz, Slovakya

Avrupa Hentbol Şampiyonası Ne Zaman?

Üç ülkedeki dört şehrin ev sahipliğinde düzenlenencek EHF 2024 Kadınlar Avrupa Şampiyonası 28 Kasım-15 Aralık 2024 tarihleri arasında oynanacak.

Şampiyona’ya Avustralya, Macaristan, İsviçre ev sahipliği yapacak. 24 ülkenin katılımıyla en çok katılımın olacağı 2024 Avrupa Hentbol Şampiyonası’nda ön tur, Basel (İsviçre), Innsbruck (Avusturya) ve Debrecen’de (Macaristan) gerçekleştirilecek. EURO 24’te, ana tur Viyana (Avusturya) ve Debrecen’de oynanacak. Final maçı ise 10.000 seyirci kapasiteli Viyana’nın Wiener Stadthalle’de oynanacak. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Haberlere Göz Atın

Nil Mısır Dünya İkincisi!

Para Okçuluk Dünya Şampiyonası’nda mücadele veren Nil Mısır dünya ikincisi oldu. Dubai’de…

Alman Sporcu Sarah Voss Kadın Cimnastikçilerin Cinselleştirilmesini Protesto Etmek Amacıyla Tek Parça Kıyafet Giydiği İçin Övgüleri Topladı

Cimnastikçi, genç kadın sporculara ‘kendilerini rahatsız hissetmeden farklı bir kıyafet türüyle ve…

Melike Günal’dan 3 Bronz Madalya

Rusya’nın başkenti Moskova’da gerçekleştirilen Avrupa Halter Şampiyonası’nın son gününde Melike Günal 3…

Aleyna Ertürk Dünya Şampiyonu!

Aleyna Ertürk yıldız kadınlar epe kategorisinde dünya şampiyonu oldu. Dubai’de gerçekleştirilen Gençler…