Galatasaray, futbol takımını Galatasaray Lisesi’nde düzenlediği lansman ile tanıttı.

Fenerbahçe Spor Kulübünün ardından, Galatasaray Spor Kulübü de kadın futbol takımı kurduklarını duyurmuştu.

Teknik direktörlük görevini Nurcan Çelik’in üstlendiği Galatasaray Futbol Takımı, düzenlenen lansman ile sporseverler ile buluştu.

İlk olarak açılış konuşmalarının gerçekleştirildiği lansmanda Galatasaray Kadın Futbol Takımı ile Galatasaray Lisesi Genç Kız Takımı dostluk maçı gerçekleştirdi.

“Kadınlar Her Alanda Var ve Var Olmaya Devam Edecek”

Galatasaray Futbol Takımı Teknik Direktörü Nurcan Çelik lansmanda açıklamalarda bulundu. Çelik yaşadığı mutluluğu şu şekilde dile getirdi: “13 yaşımda eski Galatasaraylı futbolcu Roman Kosecki’ye hayranlığımla başlayan futbol kariyerimin, Galatasaray Kadın Futbol Takımı’nın başında teknik direktör olarak devam edecek olması benim için tarifsiz duygu. Bu benim en büyük hayallerimden biriydi. Burada Bugün karşımızda sadece bir insan, bir kadın olarak bulunmuyor. Galatasaray’ın kadın futbol takımı adına bulunuyorum. Tüm bu toplumsal rol ve sıfatlarımla mutluyum, gururluyum.  Ülkemizin kadınları bilimden kültüre, sanata, eğitime, emekçi yaşamlardan sportif yaşama, toplumun her alanında vardır, var olmaya devam edecektir. Cumhuriyetimizin bu gölgelerden kurtulmuş kadınlarımızın emekleriyle bağımsızlığın korunduğu güzel yurdumuzda her alanda var olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.”

Hedefimiz Şampiyonlar Ligi

Nurca Çelik Başkan Burak Elmas’a teşekkür ederken hedeflerinden de bahsetti: “Harika başarılara imza atacağız. Hedefimiz Şampiyonlar Ligi. Bu mecralarda bizim de artık var olduğumuzu kadın futbolu adına göstermemiz gerektiğini düşünüyorum. Geç kalmış olduk. Olsun ama zamanla bu seviyeyi yakalayacağımıza inanıyorum. Galatasaray ile birlikte yol aldık. Daha güçleneceğiz. Galatasaray’ın kadın futbol branşı kuracağını duyunca heyecanlandım. Başkanımızın seçim vaatlerinden biriydi. Bu vesileyle tarihi bir an yaşıyoruz. Erkek takımımızın da ilk kurulumu burada gerçekleşti. Bizim için onur ve gurur verici bir durum. Her daim futbolun içinde olan biriydim. Futbolcu olarak, kulüp başkan olarak da. Maçlarımızı Küçükçekmece Kemal Aktaş Stadı’nda oynayacağız. Lig konusunda henüz federasyon statüyü açıklamadığı için bu konu hakkında fazla bilgi veremeyeceğim. Kadroya takviye olacak. Çünkü biz çok genç bir ekibimiz. Yaş ortalamamız 17-18 gibi. 1’inci Lig’den başlarsak mutlaka takviye olacak. 3’üncü Lig’den başlarsak bu kadro bizi götürür diye düşünüyorum”

“Burada Tarihi Bir Anı Paylaşıyoruz”

Galatasaray Kadın Futbol Takımı Kaptanı İsmigül Yalçıner de açıklamalarda bulundu. Yalçıner: “Bugün burada bulunduğumuz için takım arkadaşlarımızla birlikte çok mutlu ve heyecanlıyız. Burada bu tarihi anı paylaşıyor olmak bizler için çok gurur ve onur verici. Bizler küçük kız çocuklarıyken gerçek sahalarda taraftarı olduğumuz takımlarda futbol oynamayı hayal etmek istiyorduk ama edemiyorduk. İnşallah burada hayallerimizin gerçekleşmesinin mutluluğunu sevincinin ve heyecanını yaşıyoruz. Liseden arkadaşlarımızla bu heyecanımızı paylaşıyoruz. Başta Başkanımız Burak Elmas’a ve tüm yönetim kurulu üyelerimize, teknik direktörümüz Nurcan Çelik hocamıza çok teşekkürlerimizi iletiyoruz.” şeklinde konuştu.

“Umarım Kadınlar Spor Arenasında Daha Görünür Olur”

Galatasaray Lisesi Kız Takımı Kaptanı Deniz Sönmez ise, “Bugün burada olmak, aynı sahayı paylaşıyor olmak çok büyük bir mutluluk bizim için. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu kadar güzel duyguları yaşamak, bu tarihi olayın merkezinde olmak bizi çok heyecanlandırdı. Gerçekten çok teşekkür ediyorum. Umarım kadınlar spor arenasında daha görünür olur. Özellikle futbolda.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Haberlere Göz Atın

Futbol Ligi Fikstürü Çekildi

2020-2021 Futbol Ligi Sağlık Çalışanları Sezonu fikstür çekimi bugün gerçekleştirildi. Erkek futbolunun…

Dünya Kupası’nda Çeyrek Final Eşleşmeleri Belli Oldu

2023 FIFA Dünya Kupası’nda son 16 turu maçlarının tamamlanmasının ardından çeyrek final…

A Milli Futbol Takımı 2023 Dünya Kupası Elemeleri İçin Bulgaristan İle Karşı Karşıya Geliyor

A Milli Futbol Takımı, 2023 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri H Grubu’ndaki ikinci…