FIVB Milletler Ligi çeyrek finalinde Tayland’ı yenen Türkiye yarı final için İtalya karşısına çıkıyor.

Ankara’nın ev sahipliğinde gerçekleşen Milletler Ligi Finalleri’nde bugün yarı final mücadeleleri oynanacak. İlk yarı final maçında Brezilya ile Sırbistan saat 15:00’da karşı karşıya gelecek. İkinci yarı final mücadelesinde ise Türkiye, İtalya’yı konuk edecek.

A Milli Voleybol Takımı, İtalya maçının son hazırlıklarını tamamladı. Oyuncuların ve teknik ekibin en çok üzerinde durduğu isim ise Pablo Egonu. Takıma sonrada dahil olan Egonu, Çin karşısında oynadıkları çeyrek finalde 36 sayı üreterek İtalya’yı yarı finale taşıdı. İtalya’nın Türkiye karşısında öne çıkaracağı oyuncu yine Egonu olacaktır.

TRT Spor’a konuşan Saliha Şahin, Egonu’nun oyununu bozabilmek için uğraşacaklarını şu şekilde belirtti: “İtalya iyi bir takım. Ama taktik anlamda iyi çalışacağımızı, iyi hazırlanacağımızı biliyoruz. Egonu’dan daha çok yanındaki oyuncuları durdurmaya çalışarak Egonu’yu da oyundan düşürmeye çalışacağız. Sadece Egonu’ya baskı yaparsak diğer oyuncular onu yükselteceği için takımın tümünü oyundan düşürmeye çalışacağız.”

Maç öncesi açıklamalarda bulunan İlkin Aydın ise: “İtalya zorlu bir rakip. Ama onlar şampiyonluk için buradaysa biz de şampiyonluk için buradayız. Hem izlemesi hem de oynaması keyifli bir maç olacağını düşünüyorum. Onlar için de bizim için de zor bir mücadele. Biz elimizden gelen en iyisini yapıp şampiyonluk için bu maçı almak istiyoruz. Sadece Egonu için değil her sporcuya bireysel olarak hazırlanıyoruz. Ama biliyoruz ki Egonu en büyük silahları. Tabii ki önceliğimiz onu da durdurmak olacaktır ama en önce yapmamız gereken şey iyi servis atmak. İyi servis atıp onların sistemini bozarsak bizim için daha kolay bir maç olur.” ifadelerini kullandı.

Türkiye-İtalya yarı final mücadelesi bugün saat 18:30’da başlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Haberlere Göz Atın

Türkiye’nin Milletler Ligi Çeyrek Finalindeki Rakibi Belli Oldu

A Milli Voleybol Takımı’nın FIVB Milletler Ligi çeyrek finalindeki rakibi İtalya oldu.…

İşitme Engelliler Voleybol Milli Takımı Finalde!

İtalya’da gerçekleştirilen Dünya İşitme Engelliler Voleybol Şampiyonası’nda A Milli Voleybol Takımı adını…

2020-2021 Voleybol Sezonu Sultanlar Ligi Şampiyonu Vakıfbank

Mislicom Sultanlar Ligi 2020-2021 sezonu şampiyonu Fenerbahçe Opet’in 3. maça çıkamaması sonucunda…

FIVB Milletler Ligi Başladı

İtalya’nın Rimini kentinde düzenlenen 2021 FIVB Milletler Ligi başladı. A Milli Takın…