MKE Ankaragücü Voleybol Takımı Başantrenörü Tuğçe Bölükbaşı, “1’inci Lig’den Sultanlar Ligi’ne çıkmak isteyen çok fazla takım var. Bu noktada, hamlemizi doğru yapmalıyız. Kulübe zarar vermeden Ankaragücü’nü olması gerektiği yere çıkartmalıyız” dedi

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Kadınlar 2. Ligi’nde şampiyonluk ipini göğüsleyerek KFC Kadınlar Voleybol 1’inci Ligi’ne yükselen MKE Ankaragücü Astor Şarj Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Tuğçe Bölükbaşı, şampiyonluk süreci ve takımın yeni sezon hedefleriyle ilgili FemSport’a özel açıklamalarda bulundu. 

Şampiyonlukla noktalanan sezonun güzel ve huzurlu geçtiğini ifade eden Bölükbaşı, “Başından sonuna kadar güzel geçen bir sezon vardı. Elbette, bu güzelliğin içerisinde zorluklar da vardı. Mücadele döneminin fazlalaştığı, yorgunluk döneminin arttığı, play-off stresinin bulunduğu, play-off dönemine ayrı bir yükün biriktiği, başından sonuna kadar zorlu ama huzurlu ve güzel bir sezon geçirdik” diye konuştu. 

“Herkes elini koyması gerekirken bütün gövdesini koydu” diyen Tuğçe Bölükbaşı, “Hedefimiz sezon başında belliydi. Sezon boyunca ‘Biz şampiyon olacağız’ diyorduk ama son maça kadar da olacak mıyız, oluyor mu kısmındaydık açıkçası. Son maç, son sayıya kadar da  ‘Biz şampiyon olduk’ rahatlığı yoktu bizde. Sonunda hedefimize ulaştığımız için çok mutluyuz. Oyuncularımız, teknik ekibimiz, yönetim herkes elinden gelenin fazlasını yaptı. Herkes elini koyması gerekirken bütün gövdesini koydu. Hepsinin emeği çok büyük. Takımda 1’inden 21’ine kadar herkes çok inanmıştı. Sezon başından hedefimiz hiçbir zaman şaşmadı. Herkesin tek isteği,  1’inci Lig’e çıkmaktı. Asıl kilit nokta da buydu: Birlikte inandık ve başardık” şeklinde konuştu. 

“ANKARAGÜCÜ, BANA HEP UĞURLU GELDİ”

2008-2009 sezonunda oyuncu olarak formasını terlettiği Ankaragücü’nde 2017 yılından bu yana antrenörlük yapan Tuğçe Bölükbaşı,  Ankaragücü’nün kendisine hep uğurlu geldiğini dile getirdi. 

Antrenörlük kariyerinde ilk şampiyonluğunu yaşadığını ifade eden 30 yaşındaki başantrenör, şunları kaydetti: 

“Geçen sezonun başında yönetimle konuştuğumuzda, ‘Ben iyi bir takımda başarı sağlamak istiyorum ve sizden bu yatırımı istiyorum’ dedim. Onlar da sağ olsun, saygı duydular ve arkamda durdular. Ben de onlara bir söz verdim ve biz bir yola çıktık. Kendi adıma, bunun sorumluluğunu çok fazla üstlendim. Çok çabaladığımız için başarı tesadüf olmadı. Ankaragücü benim hayatımda hep belirli kapıları açtı. Antrenörlük kariyerimde ilk şampiyonluğum. Şampiyonluğu yaşamak çok güzel bir duygu ama bu şampiyonluğu, Ankaragücü gibi büyük bir camiada yaşamak çok daha farklı bir duygu. 14-15 yaşlarımda oyuncu olarak kulübün kapısından içeri girdim. Üniversiteye gittim, mezun oldum ve bu kez 22 yaşında antrenör olarak kulübe geldim. Aradan geçen 8 senenin sonunda ben bu takımı şampiyon yapmış, verilen sözü tutmuş, hedefe ulaşabilmişim. Yıllardır buradayım. Ankaragücü benim evim gibi. Taşından çakılan bir çivisine kadar her şeyle ilgili bir bilgim var. O yüzden kendi evim gibi hissettiğim bir kulüpte, bu şampiyonluğu yaşamak çok keyifli. Ankaragücü, başından sonuna kadar bana hep uğurlu geldi.”

“HAMLEMİZİ DOĞRU YAPMALIYIZ”

KFC Kadınlar Voleybol 1’inci Ligi’nde hedeflerinin henüz belli olmadığını, yönetimle yapılacak toplantı sonrasında hedeflerini belirleyeceklerini belirten Bölükbaşı, “Yeni sezon hedefimiz şu an için belli değil. En başından bir hedefin koyulması lazım ki bizim de ona göre bir transfer dönemine başlamamız lazım. Kulübümüzle yakın zamanda bir toplantı yapacağız. Toplantı sonunda, biz ligi tanımak mı istiyoruz, ligde kalmak mı istiyoruz yoksa Sultanlar Ligi’ne çıkmak mı istiyoruz bir karar verilecek. Ankaragücü’nün hak ettiği yer tabii ki Sultanlar Ligi. Bu tartışılmaz. Ama 1’inci Lig’de Sultanlar Ligi’ne çıkmak isteyen çok fazla takım var. Bu noktada, hamlemizi doğru yapmalıyız. Kulübe zarar vermeden Ankaragücü’nü olması gerektiği yere çıkartmalıyız. Şu an dinlenme dönemindeyiz. Yakın zamanda bir hareketlilik başlar. Transfer süreci de başlar. Oyuncularla hazırlıklarımız ise ağustos ayında başlayacak” açıklamasında bulundu. 

“TARAFTARIMIZLA ÜNLÜYÜZ”

Yeni sezonda taraftar desteğine daha çok ihtiyaç duyacaklarını da vurgulayan Tuğçe Bölükbaşı, “Ankaragücü, taraftarıyla ünlü. Ankaragücü, taraftarıyla gururlu bir spor kulübü. Sezon boyunca Ankara’daki hiçbir maçta bizi yalnız bırakmadılar. Play-off maçlarımızda da hep yanımızda oldular. Onlar bize güç kuvvet verdi. Biz sahada gerekeni yaptık, onlar da dışarıda gerekeni yaptı. Taraftarımız bizi çok pozitif etkiliyor. Şu anki ligimizde onlara daha çok ihtiyacımız var. Yeni sezonda taraftarımızın maçlarımıza geleceğinden yine aynı desteği vereceğinden eminim. Ne kadar çok olursak o kadar güzel olur” diye görüş belirtti. 

“BİRİNCİ SIRADA OLMAMIZ VOLEYBOL SEYİRCİSİNİ DE ARTIRIYOR”

Son olarak Türk voleybolunun yükselişi hakkında da konuşan Bölükbaşı, sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Türk voleybolu şu an dünyada birinci sırada. Ama buralara gelmek için en az 10 yıllık bir emek var. Gerekli tüm yatırımlar yapıldı ve geçen sene de karşılığını alarak dünya birincisi olduk. Dünyada birinci sırada olmamız Türkiye’deki voleybola katılımı ve voleybol seyircisini de artırıyor. Branşım olarak bu konumda olmamızdan dolayı çok mutluyum.  İnşallah kadın takımını, olimpiyatta da iyi derecelerde görürüz. Ayrıca, inşallah erkek takımını da daha iyi yerlerde görürüz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Haberlere Göz Atın

Sahaya topuklu ayakkabı ile çıktı: ‘Bizde güvenilmeyen şey yaptığımız iş değil, kadın olmamız’

Çocukluk yıllarından itibaren sporla iç içeydi ve birçok başarı elde etti ama…

Para Karate Başarısıyla Azmin En Güzel Örneklerinden Songül Göksu

Kahramanmaraş merkezli depremlerde, Adıyaman’da enkaz altında üç gün yaşam mücadelesi verdikten sonra…

Bisikletiyle Değişime Pedal Çeviren Sporcu: Yağmur Karaca

Bisiklet ekonomik, ekolojik, sağlıklı, dinamik, özgürleştirici bir ulaşım aracı. Peki sadece bu kadar…

E-SPOR’UN GENÇ YILDIZI : AYLİN “LYYİAN” KARAKAYA 

Dijitalleşen dünya ile beraber elektronik spor, diğer bir adıyla e-Spor sektörel olarak…