Eczacıbaşı Dynavit Ligi 3. Tamamladı

-

Misilicom Sultanlar Ligi üçüncülük serisinde Türk Hava Yolları’nı yenen Eczacıbaşı Dynavit ligi üçüncü olarak noktaladı.

Ligi üçüncü sırada tamamlayabilmek için Eczacıbaşı Dynavit ile Türk Hava Yolları karşı karşıya geldi. 30 Nisan’da oynanan serinin ilk karşılaşmasında Eczacıbaşı rakibine set vermemiş ve maçı 25-18, 25-19, 25-20’lik setlerle 3-0 kazanmıştı.

İkinci maçta Türk Hava Yolları daha iyi bir oyun ortaya koydu. THY karşılaşmaya iyi bir giriş yapsa da setin sonunda rakibine üstünlük kuran taraf Eczacıbaşı Dynavit seti 25-22 kazanarak maçta 1-0 öne geçti.

İkinci sette de yine başa baş bir mücadele vardı. Ancak setin sonunu iyi oynayan yine Eczacıbaşı oldu. Skor 19-19 iken üst üste 6 sayı bulan Eczacıbaşı Dynavit seti 25-19 aldı ve durumu 2-0 yaptı.

Üçüncü sette de durum değişmedi. Türk Hava Yolları maçtan kopmamaya çalışsa da yine seri yakalayan taraf Eczacıbaşı oldu ve set 25-17 kazanan Eczacıbaşı maçtan da 3-0 galip ayrıldı.

Üçüncülük serisindeki iki maçı da kazanmayı başaran Eczacıbaşı Dynavit 2021-2022 sezonu lig üçüncüsü olmayı başardı.

Eczacıbaşı Yeniden Şampiyonlar Ligi’nde

Türk Hava Yolları’nı play-off serisinde yenmeyi başaran Eczacıbaşı Dynavit Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etme hakkı da kazandı. Ligi üçüncü olarak noktalayan Eczacıbaşı gelecek sezon Türkiye’yi Şampiyonlar Ligi’nde temsil edecek.

Maçın ardından açıklamalarda bulunan Simge Aköz: “Önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi bileti alabildiğimiz için çok mutluyum. Umuyorum ki birlikte çok daha güzel başarılara imza atacağız. Koca bir sezon emeği geçen takım arkadaşlarıma ve ekibimize çok teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Tijana Boskovic ise maçın ardından şunları söyledi: “Çok uzun ve zor bir sezondu. Hem güzel hem de zor anlarımız oldu. Bence güzel bir iş çıkardık. Bir kupa kazandık ve ligi üçüncü tamamladık. Önümüzdeki yıl Şampiyonlar Ligi’nde oynayacağız. Bu kulüp için çok önemli. Sezonu galibiyetle bitirmek güzel”

Taze taze...

Dünyadan Örneklerle Kadın ve Çocuk Sporcuların Fırsat Eşitliği

Bilindiği üzere dünyanın çeşitli ülkelerinde spora ve diğer alanlara katılımda kadın-erkek eşitliği tam olarak sağlanabilmiş değildir. Bu durum; İpek...

Çentikleri, Kesikleri ve Morluklarıyla Öncü Olmak: Becky Hammon

Üretmeye çalışan her kadının arkasında ondan şüphe duyan ve yapmaya istekli olduğu işi neden yapamayacağını, beceremeyeceğini mantıksal bir zemine...

Kadınların Her Şeyi Başarabileceğinin Göstergesi: Halterci Kadınlar

Halter sporu her iki tarafında da ağırlıklar olan bir demirden bar çubuğun silkme ve koparma hareketleri ile başının üstünde...

Lale Orta MHK’nın ilk Kadın Başkanı Oldu

Türkiye'nin ilk kadın hakemi Lale Orta, MHK Başkanlığı görevine geldi ve bu göreve gelen ilk kadın oldu. MHK Başkanı...

Avustralya Açık Tek Kadınlarda Şampiyon Aryna Sabalenka

Sezonun ilk Grand Slam turnuvası olan Avustralya Açık'ta finalde Rybakina'yı mağlup eden Aryna Sabalenka şampiyonluğa ulaştı. 5 numaralı...

Futboldan Hiç Anlamam: Kim demiş?

“Merhabalar. Ben Özlem Kahveci. Futboldan hiç anlamıyorum. Ama içimde durdurulamaz bir futbol hakkında konuşma arzusu var.” Bu sözler Özlem’e ait. Özlem...

İlginiziÇEKEBİLİR