İki Türkiye temsilcisinin karşı karşıya geldiği CEV Şampiyonlar Ligi yarı final eşleşmesinde ilk maçın galibi Vakıfbank oldu.

CEV Şampiyonlar Ligi yarı finalinde Vakıfbank ile Fenerbahçe eşleşti. Yarı final mücadelesinin ilk maçında Vakıfbank, Fenerbahçe Opet’i konuk etti.

Maç karşılıklı sayılar ile başladı. 14-14’e kadar her iki ekip de 2 sayılık farkı bulamadı. Fakat setin ortalarında Vakıfbank üst üste bulduğu sayılar ile durumu 19-14’e kadar getirmeyi başardı.

Fenerbahçe Opet 4 sayılık seri ile sete tutunmaya çalışsa da 25-21 ile ilk seti alan taraf Vakıfbank oldu.

İkinci set Vakıfbank’ın 3 sayılık serisi ile başladı. Fenerbahçe Opet Fedorovtseva’nın servis oyununda farkı tek sayıya kadar indirdi ve durumu 6-5’e getirdi.

Fenerbahçe Opet Melissa Vargas’ın hücumları ile sete ortak olmaya çalıştı ancak Vakıfbank’ın etkili oyunu karşısında çözüm üretmekte zorladı ve ikinci seti de 25-20 kazanan Vakıfbank setlerde durumu 2-0’a getirdi.

Üçüncü set, karşılaşmanın ilk setine benzer şekilde karşılıklı sayılar ile başladı. Fenerbahçe Opet Vargas’ın servisleriyle farkı ikiye çıkararak durumu 13-15 yaptı. Farkın daha fazla açılmasına izin vermeyen Vakıfbank 16-16’da durumu eşitledi.

Setin sonuna kadar farkı açmayı başaran ekip olmadı. Büyük çekişmeyle girilen set sonunda üstünlük sağlayan taraf Fenerbahçe seti 22-25 kazandı ve setlerde durumu 2-1 yaptı.

Cansu’nun servisleri ile dördüncü sete başlayan Vakıfbank 3 sayılık seri ile sete giriş yaptı. Farkı daha fazla açan Vakıfbank sette durumu 11-3’e kadar getirdi. Yakaladığı bu farkın kapanmasına izin vermeyen Vakıfbank seti 25-18 maçı da 3-1 kazanmayı başardı.

Karşılaşmada Vargas 25 sayı ile en skorer isim oldu. Gabi ise 22 sayı ile Vakıfbank’ın en fazla sayı üreten oyuncusu oldu. Gabi aynı zamanda maçın en değerli oyuncusu da seçildi.

Fenerbahçe’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek rövanş maçı 6 Nisan’da oynanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Haberlere Göz Atın

Yılın En İyi Voleybol Oyuncusu Yeon Koung Kim!

FIVB 2021 yılının en iyi voleybolcusu olarak Güney Koreli oyuncu Yeon Koung…

Vakıfbank Şampiyonlar Ligi’nde 3’te 3 Yaptı

CEV Şampiyonlar Ligi’nde mücadele veren Vakıfbank, ligde yer aldığı C Grubu’nda üçüncü…

Galatasaray HDI Sigorta CEV Kupası’nda Yarı Finalde

CEV Kupası’nda mücadele veren Galatasaray HDI Sigorta yarı finale çıkmayı başardı. Türkiye…

Vakıfbank, THY’yi 3-0 Yendi

Misli.com Sultanlar Ligi’nin üçüncü haftası Vakıfbank ile Türk Hava Yolları’nı karşı karşıya…