Milli tenisçi İpek Soylu, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama ile profesyonel tenis kariyerini noktaladığı duyurdu.

İpek Soylu, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda: “20 sene boyunca yarattığım kariyerime dönüp baktığımda iyi ki her saniyesinde var oldum, her saniyesinde elimden geleni yaptım diyorum. Profesyonel tenis kariyerimi noktalarken 20 yıllık bu tecrübemi yeni hedefler ve yeni çalışmalar için kullanacak olmaktan dolayı çok mutluyum. Başta kendim olmak üzere, aileme ve kariyerim boyunca desteğini ve sevgisini eksik etmeyen herkese çok teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Fransa Açık ve Amerika Açık tek kadınlarda ana tablo görmeyi başaran Soylu, 2014 Amerika Açık’ta da genç çiftlerde İsviçreli partneri Jil Belen Teichmann ile şampiyon olmayı başarmış ve Grand Slam kazanan ilk Türkiyeli sporcu olarak tarihe geçmişti.

Geçtiğimiz sene sağ omzundan yaşadığı sakatlık sonrası ameliyat olan ve bu sakatlığın izlerini üzerinden atmaya çalışan 26 yaşındaki oyuncu kariyerini noktaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Haberlere Göz Atın

İlk Grand Slam’ine Çıkan İpek Öz Roland Garros Elemelerine 2. Turda Veda Etti

Roland Garros elemelerinde ilk turu geçmeyi başaran İpek Öz ikinci turda veda…

Roland Garros’ta Son Yarı Finalist Kenin Oldu

Fransa Açık’ta kadınlarda son çeyrek final müsabakası oynandı. İki ABD’li oyuncuyu karşı…

Amelie Mauresmo Fransa Açık’ın İlk Kadın Direktörü Oldu

Fransız eski tenis oyuncusu Amelie Mauresmo Fransa Açık direktörü oldu. Profesyonel tenis…