2002 Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunuyum. 2002-2018 arasında kurumsal dünyada yabancı perakende markalarında marka yöneticiliği pozisyonlarında bulundum. 2018’den bu yana ise full time içerik üreticisi olarak çalışıyorum. 2017-2020 arasında Hurriyet.com.tr ve TrendBasket mecralarında spor yazıları yazdım, basketbolla ilgili podcast içeriklerine dahil oldum. 2020’de abonelik bazlı bir media platformu olan Planör Haber’i kurdum. Eş kurucusu olduğum Planör’de, polemikten, karmaşadan, negatiflikten uzak, çevreye, topluma, ekonomiye ve insan ruhuna fayda sağlayan haberleri derliyor dünyayı iyileştirmeye çalışıyorum. 2023’ün ilk günlerinden itibaren de FemSport sitesine spor içerikleriyle katkı vermeye başladım.
33 yaşındayım. Oyuncu, yazar, yönetmen ve eğitmenim. Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümünden mezun olduktan sonra tiyatroda kariyerime başladım.. İlgimi çeken her konuda yazmaya ve üretmeye bayılıyorum. Bir çok mecrada içerik üreticisi olarak da yer almaktayım. Anlatmaya, dinlemeye ve böylece büyümeye inanıyorum.
Yazarlığı bir meslek ve hayatımın merkezindeki itici güç olarak görmek istiyordum. Bu nedenle 2013 yılında 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları’nda Dramatik Yazarlık lisans; 2020 yılında aynı üniversitenin Güzel Sanatlar Enstitüsü’nde yüksek lisans eğitimimi tamamladım. Tiyatro oyunu, öykü, içerik yazarlığı ve senaryo yazarı olarak uzun yıllardır profesyonel olarak çalışıyorum. Yayımlanmış bilimsel makalelerim ve kuramsal çalışmalarım yazarlık maceramı besleyen önemli bir alan. Aynı zamanda astronomi ve uzay bilimleri alanında amatör olarak içerikler üretip gelişmeleri takip ediyorum. Kamp yapmak ve dans etmek ise hayatımın vazgeçilmezleri…
Sporcu Sağlığı ve Aktif Yaşam Danışmanı
Selçuk Üniversitesi Gazetecilik Bölümü Mezunu. Bir yandanda içerik ve makale yazarlığı yapmaya devam ediyor. Okuduğu bölüme ilgi duyan ve ilgi çekici konular üzerinde yazı yazmaktan keyif alır.
Ege Üniversitesi, Gazetecilik 2021 yılı mezunuyum. Manisa’da yaşıyorum. Yaşım 23 Bağımsız olarak Gazetecilik mesleğini icra ediyorum.
2012 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Dramatik Yazarlık Anasanat Dalından mezun oldu. Çeşitli kurumlarda eğitmen, ücretli öğretim görevlisi, dramaturg, içerik yazarı ve senaryo yazarı olarak çalıştı. BirGün Kitap, İzafi, KalemKahveKlavye, Litera Edebiyat, Buluntu Kutusu, BOBOscope, FemSport platform ve dergilerinde çeşitli öykü, inceleme ve içerikleri yayımladı ve yayımlamaya devam ediyor.
Hacettepe Üniversitesi, Hukuk Fakültesi 2018 mezunu, Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü 2020 mezunu, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Suç Araştırmaları Tezli Yüksek Lisans Programı 2022 mezunu. Halen Ankara Barosuna kayıtlı avukat ve Göç Araştırmaları Vakfında proje stajyeri.
Gazeteci, IPS İletişim Vakfı/bianet’in yürüttüğü Atölye BİA'nın Proje Asistanı. bianet'in yanı sıra NewsLabTurkey, FreeWebTurkey, Gezegen24, InsideTurkey gibi mecralarda içerik yazıyor. Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) ve Uluslararası Gazeteciler Federasyonu (IFJ) üyesi. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü mezunu.
Latest from Sakine Orman
Hacettepe Üniversitesi Tarih bölümü son sınıf öğrencisiyim. Aynı Üniversite’nin sosyoloji bölümün de bir dönem Yan dal eğitimi aldım. 2023 yılından itibaren sevdiğim konularla ilgili yaratıcılığımı geliştirmek için içerik yazarlığına başladım.
Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü mezunuyum. Şu an ise Anadolu Üniversitesinde Sosyoloji bölümü son sınıf öğrencisi olarak eğitim hayatımı devam ettirmekteyim.