2002 Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunuyum. 2002-2018 arasında kurumsal dünyada yabancı perakende markalarında marka yöneticiliği pozisyonlarında bulundum. 2018’den bu yana ise full time içerik üreticisi olarak çalışıyorum. 2017-2020 arasında Hurriyet.com.tr ve TrendBasket mecralarında spor yazıları yazdım, basketbolla ilgili podcast içeriklerine dahil oldum. 2020’de abonelik bazlı bir media platformu olan Planör Haber’i kurdum. Eş kurucusu olduğum Planör’de, polemikten, karmaşadan, negatiflikten uzak, çevreye, topluma, ekonomiye ve insan ruhuna fayda sağlayan haberleri derliyor dünyayı iyileştirmeye çalışıyorum. 2023’ün ilk günlerinden itibaren de FemSport sitesine spor içerikleriyle katkı vermeye başladım.
Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi. Uzmanlık alanı spor ve toplumsal cinsiyet çalışmaları. 2009-2016 yıllarında International Association of Physical Education and Sport for Girls and Women (IAPESGW) derneğinin Yönetim Kurulu üyeliğini yapmıştır. 2012 yılından günümüze Kadınlar için Spor ve Fiziksel Aktivite Derneği (KASFAD)’nin Yönetim Kurulu başkanıdır.
Gazi Üniversitesi Sinema bölümünden mezun oldu. Kadir Has Üniversitesi Spor Çalışmaları Merkezi’nde Spor İletişimi sertifika programını bitirdi. Bisiklet ve kadın futbolu üzerine içerik üretiyor.
33 yaşındayım. Oyuncu, yazar, yönetmen ve eğitmenim. Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümünden mezun olduktan sonra tiyatroda kariyerime başladım.. İlgimi çeken her konuda yazmaya ve üretmeye bayılıyorum. Bir çok mecrada içerik üreticisi olarak da yer almaktayım. Anlatmaya, dinlemeye ve böylece büyümeye inanıyorum.
Yazarlığı bir meslek ve hayatımın merkezindeki itici güç olarak görmek istiyordum. Bu nedenle 2013 yılında 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları’nda Dramatik Yazarlık lisans; 2020 yılında aynı üniversitenin Güzel Sanatlar Enstitüsü’nde yüksek lisans eğitimimi tamamladım. Tiyatro oyunu, öykü, içerik yazarlığı ve senaryo yazarı olarak uzun yıllardır profesyonel olarak çalışıyorum. Yayımlanmış bilimsel makalelerim ve kuramsal çalışmalarım yazarlık maceramı besleyen önemli bir alan. Aynı zamanda astronomi ve uzay bilimleri alanında amatör olarak içerikler üretip gelişmeleri takip ediyorum. Kamp yapmak ve dans etmek ise hayatımın vazgeçilmezleri…
Sporcu Sağlığı ve Aktif Yaşam Danışmanı
1996 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi Basım Teknolojileri Bölümü’nde gördüğü lisans eğitiminden sonra odağını gıdaya çeviren Elif, Mutfak Sanatları Akademisi Profesyonel Aşçılık mezunu ve Anadolu Üniversitesi Tarım Teknolojileri öğrencisi. Merakının izinde farkındalığını besleyecek her türlü konuya olan ilgisiyle anlamlı bir gelecek inşasına katkıda bulunmaya çalışıyor.
Selçuk Üniversitesi Gazetecilik Bölümü Mezunu. Bir yandanda içerik ve makale yazarlığı yapmaya devam ediyor. Okuduğu bölüme ilgi duyan ve ilgi çekici konular üzerinde yazı yazmaktan keyif alır.
1999-2003 arasında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde eğitim aldı. Üniversite ikinci sınıfta Cumhuriyet’te çalışmaya başladı. 2001-2004 arasında Eğitim Servisi'nde, 2004’ten 2015'e kadar Cumhuriyet Pazar Dergi’de muhabirlik yaptı. 2015'ten-2019 Kasım'ına kadar Hürriyet Gazetesi'nde Eğitim Editörü olarak çalıştı. Genel Yönetmeni Nebil Özgentürk’ün, editörü Berat Günçıkan’ın olduğu “Yargıdan Türkülere: Ankara Adliyesi’nin Yıllara Uzanan Öyküsü/ Belgesel-Kitap” çalışmasında araştırmacı olarak görev aldı. 2010'da “Tank, Tüfek, Cezaevi: 12 Eylül ve Çocukluğum” kitabı Agora Yayınları'ndan, 2014'te nefret suçlarının anlatıldığı "Biz de İnsanız Yavrum Ya!" kitabı İletişim Yayınları'ndan çıktı. Aynı konuya eğilen "Nefret" belgeselinin yönetmenlerinden biri. 2020'de çekilen, erkeklerin kezzaplı, asitli saldırılarına uğrayan kadınların yaşadıklarını anlattığı "Şiddetin Yüzü" adlı belgeselin iki yönetmeninden biri. 2011'de kot taşlama işçilerini anlattığı "Ne umut var, ne hayal; ölüm sadece bize kalan" haberiyle Avrupa Komisyonu bünyesinde verilen Lorenzo Natali Gazetecilik Ödülü’nü kazandı.
12 Eylül 1997 tarihinde doğan Hale KAPAN öğrenimini İstanbul Gelişim Üniversitesinde tam burslu iç mimarlık okuyarak tamamladı. Serbest zamanlı olarak yer aldığı iç mimarlık projelerine ara vererek ilgi alanlarını deneyimlemek üzere farklı branşlarda(Ürün yönetimi, satış temsilciliği,insan kaynakları) çalışma deneyimleri edindi. Araştırma yapmak, kitap okumak, içerik oluşturmak, futbol ve voleybol oynamak, plates yapmak gibi ilgi alanlarına sahip olan Hale, boş zamanlarında farklı sosyal sorumluluk projeleri ve topluluklarda yer alarak sosyal ilişkilerini geliştirmekten ve topluma katkı sağlamaktan da keyif alıyor.
Ankara Üniversitesi Moleküler Biyoloji mezunuyum. Son dönem çalışmalarımı sinir bilim alanında yürütmekteyim. Aynı zamanda, bazı tıp dergilerinde biyomedikal editörlük yapmaktayım. Doğa sporlarıyla yakından ilgiliyim. Dağlarda yürüyüş rotaları çıkarmak özel ilgi alanım.
Ankara Üniversitesi Antropoloji bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojileri Anabilim Dalında tamamladı. Sporun içerisindeki kadınların haberlerini toplumsal cinsiyet odaklı sunan FemSport’un kurucusu.
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mazun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Spor Hekimliği uzmanlık eğitimimi tamamladım. 2016 yılında Melbourne, Avustralya’da Victoria Üniversitesi’nde egzersiz fizyolojisi alanında araştırmalara katıldım. Çok sayıda milli takımımıza ve federasyona takım doktoru ve sağlık kurulu üyesi olarak katkı sağladım ve sağlamaya devam ediyorum. 2021 yılında Spor Hekimliği alanında Doçent ünvanına almaya hak kazandım. Meram Tıp Fakültesi’nde Spor Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı olarak sürdürdüğüm görevimden 2022 yılında ayrıldıktan sonra Bursa’da kendi spor hekimliği kliniğimi kurdum ve halen burada sporcu sağlığı ve spor yaralanmaları konusunda hastalarıma hizmet veriyorum.
10 Kasım 2000 yılında Bandırma'da doğdu. Ege Üniversitesi Sosyoloji Lisansını 3.'lükle tamamladı. Aynı üniversitede Çevre Bilimleri Tezli Yüksek Lisans Programı'nda eğitimine devam etmektedir. Lise yıllarında yerel gazetelerde çevre sorunlarına dikkat çeken yazılar yazdı. Üniversite yıllarından beri iklim ve doğa üzerine projeler yazabileceği ekip çalışmalarına katılmaktadır. Çevre sosyolojisi, çevresel adalet gibi pek çok alana ilgi duymakta, hak temelli haberler yapmaktadır.
2012 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Dramatik Yazarlık Anasanat Dalından mezun oldu. Çeşitli kurumlarda eğitmen, ücretli öğretim görevlisi, dramaturg, içerik yazarı ve senaryo yazarı olarak çalıştı. BirGün Kitap, İzafi, KalemKahveKlavye, Litera Edebiyat, Buluntu Kutusu, BOBOscope, FemSport platform ve dergilerinde çeşitli öykü, inceleme ve içerikleri yayımladı ve yayımlamaya devam ediyor.
Edebiyat, kültür, sanat, bilim ve felsefe alanlarında içerik küratörü ve serbest gazeteci. Kitapdedektifiyiz adlı YouTube, podcast ve blog kanallarının kurucusu.
Hacettepe Üniversitesi, Hukuk Fakültesi 2018 mezunu, Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü 2020 mezunu, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Suç Araştırmaları Tezli Yüksek Lisans Programı 2022 mezunu. Halen Ankara Barosuna kayıtlı avukat ve Göç Araştırmaları Vakfında proje stajyeri.
Gazeteci, IPS İletişim Vakfı/bianet’in yürüttüğü Atölye BİA'nın Proje Asistanı. bianet'in yanı sıra NewsLabTurkey, FreeWebTurkey, Gezegen24, InsideTurkey gibi mecralarda içerik yazıyor. Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) ve Uluslararası Gazeteciler Federasyonu (IFJ) üyesi. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü mezunu.
Hacettepe Üniversitesi Tarih bölümü son sınıf öğrencisiyim. Aynı Üniversite’nin sosyoloji bölümün de bir dönem Yan dal eğitimi aldım. 2023 yılından itibaren sevdiğim konularla ilgili yaratıcılığımı geliştirmek için içerik yazarlığına başladım.
2003’ Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun oldum. Hayatımı, pazarlama alanında çalışarak kazanıyorum. Her daim öğrenmeye, keşfetmeye ve keyif almaya hevesli, iki çocuk annesi bir kadınım. ICF onaylı ACC seviyesinde profesyonel koçluk yapıyorum. Kendimi yazarak ifade etmekten ve ilgimi çeken konularda yazılar hazırlamaktan keyif alıyorum.
Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü mezunuyum. Şu an ise Anadolu Üniversitesinde Sosyoloji bölümü son sınıf öğrencisi olarak eğitim hayatımı devam ettirmekteyim.
Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Sosyoloji ve Antropoloji bölümlerinden mezunum. TRT Türk ve TRT Haber kanallarında 7 yıl boyunca editörlük yaptım. 2 yılı aşkındır Sputnik Türkiye’de editörlük yapmaktayım.
Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü 2016 mezunuyum. Serbest gaztecilik yapıyorum. Bunun yanı sıra İşaret Dili tercümanıyım. Daha çok Toplumsal Cinsiyet ve Engelliler ile ilgili yayın içeriği hazırlıyorum. Feminizm, Kadın sorunları, Medya Okur yazarlığı, psikoloji, sinema, tiyatro gibi kültürel ve sosyal alanlara ilgi duyuyorum.